Probleme, Claudiu? ”Studenţii” lui Niculescu n-au marcat nici în al 4-lea ”amical”

”Studenții” clujeni au dezamăgit din nou în Austria (foto: ucluj.ro)

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 08 iulie 2012

Claudiu Niculescu mai are mult, mult de muncă. Aşa rezultă din prestaţiile şi rezultatele Universităţii Cluj din cantonamentul efectuat în Austria. Patru partide au disputat acolo ”studenţii” ardeleni. Bilanţul este dezastruos: două eşecuri şi două remize, ambele de 0-0. De fapt, în toate aceste meciuri ei nu au putut să înscrie nici măcar un gol!

Ultimul rezultat negativ a fost un 0-1 cu Grodig, o divizionară secundă din Austria care o învinsese recent pe Dinamo cu 3-0! Unicul gol a venit în minutul 24, cînd Leon Guzman s-a descurcat prea uşor cu defensiva clujenilor.

Cu o echipă pe care o reconstruieşte din mers, Niculescu s-a bazat din minutul 1 pe Boşneag - Ciupe, Szilagyi, Erico, Nicola - B. Pătraşcu, Iancu - Firţulescu, Alex dos Santos, Paulinho - V. Dinu. Pe parcurs au mai fost utilizaţi Zotti, Matache, D. Popa, Drăghici, Alex Braz, Cucui, Gafiţa, A. Popa II, V. Gheorghe.