Trupa lui Porumboiu continuă taifunul pe piaţa transferurilor şi mai bifează un nume la aduceri. La dorinţa lui Marius Şumudică, Vasluiul l-a transferat pe fostul elev al antrenorului la Rapid, vîrful Sabrin Sburlea (23 de ani)!
Fostul internaţional de tineret a ajuns în Grant în vara lui 2010, ca o mare speranţă, însă nu a reuşit să se adapteze. În sezonul trecut la Rapid, sub comanda lui Lucescu jr, Sburlea a avut cifre îngrozitoare: nici un gol marcat în 15 meciuri bifate în campionat!
"În mare, transferul lui Sburlea e perfectat. Am plătit un preţ corect, real. Dacă lui Inacio i-am adust atîţia jucători, lui Şumudică să-i aduc măcar unul", a declarat Adrian Porumboiu la emisiunea GSP TV Plus.
450.000 de euro e cota de piaţă a lui Sburlea conform transfermarkt.de
12 goluri în 92 de meciuri în Liga 1 are Sabrin
{{text}}