VIDEO Victorie pentru Stelea la primul meci ca antrenor principal » Bistriţa - Astra 1-2

Kehinde Fatai a adus victoria Astrei

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 22 iulie 2012

Astra a învins cu 2-1 la Bistriţa şi Bogdan Stelea a debutat cu succes pe banca prahovenilor.

Oaspeţii au început furtunos, un start de coşmar pentru echipa lui Nae Manea. În minutul 6, Fatai a deschis scorul dintr-o centrare a lui J. Morais. Vezi AICI golul

După doar 4 minute, jucătorii lui Stelea au făcut şah-mat apărarea bistriţenilor şi Fatai a realizat "dubla".Vezi AICI golul

Predescu a redus din diferenţă cu o lovitură de cap din afara careului, după ce S. Lung jr. a respins in faţă. Vezi AICI golul

Repriza secundă a oferit un joc pe contre. intrat în locul lui Bratu, Curtuiuş a însufleţit atacul gazdelor, dar bistriţenii s-au lovit de un Lung jr. în mare formă. Astra lui Stelea a preferat să lovească pe contraatac şi a reuşit să conserve rezultatul. Stelea debutează cu succes pe banca prahovenilor.