Fotbal   •   Liga 1   •   STEAUA

Gigi îi face cinste lui Copos cu arbitrii: "I-am zis că îi plătesc eu brigada la meciul cu Rapid" :D

FOTO: realitatea.net

Articol de Gazeta Sporturilor   —  vineri, 17 august 2012

Gigi Becali a vorbit despre meciurile în care Steaua a dorit arbitri străini. Patronul echipei din Ghencea a glumit pe seama lui George Copos, căruia i-a promis că îi va plăti el brigada care va conduce derby-ul Rapid- Steaua, în retur.

"Atît aveam dreptul, atît am cerut. Arbitrii români vor să arate ei cît de tari sînt. Am fost dezavantajaţi clar în primele două etape. Azi era ultima zi în care puteam solicita să vină arbitri străini. Dinamo, Rapid, CFR, Vaslui, Petrolul şi Pandurii sînt echipele cu care vom avea arbitrii străini. Rapidul nu a dorit acest lucru.

15.000 de euro ne va costa o brigadă. I-am zis lui Copos că plătesc eu şi pentru el, pentru că i se părea că e prea scump. Apoi mi-a zis el «Hai, mă, Gicuţă, că dacă vrei tu, îi plătesc». A comandat la un singur meci, cel cu Steaua. La Copos e vorba de bani, dar la CFR ce este?", a spus Gigi Becali la DigiSport Special.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.