VIDEO Pandurii - Oţelul 3-2 » Karim Boutadjine, eroul de la Tîrgu Jiu

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 20 August 2012

Pandurii lui Grigoraş continuă seria bună din acest început de sezon. Gorjenii s-au impus pe teren propriu în faţa Oţelului, scor 3-2, la capătul unui meci nebun.

Vezi aici comentariu liveTEXT al partidei!

După o primă repriză mai slabă în ocazii, golul lui Maxim fiind printre singurele momente mai interesante, finalul meciului a fost unul incendiar.

După ce totul părea că se îndreaptă către un egal, atunci cînd Inkango a înscris un gol în minutul 90 şi nimeni nu credea că se putea întîmpla ceva, Karim Boutadjine a marcat un gol fabulos şi a adus cele trei puncte cu care Pandurii egalează Steaua în fruntea clasamentului.

Ai aici VIDEO cu golul lui Maxim şi cele mai importante faze!

Tot francezul de origine algeriană a fost cel care i-a adus pe gorjeni în avantaj atunci cînd a făcut 2-1, tot cu un gol incredibil. Etapa viitoare Pandurii joacă în deplasare la Iaşi cu CSMS, în timp ce Oţelul primeşte vizita unei alte nou-promovate, Gloria Bistriţa.

Echipe probabile:
Pandurii: Mingote - Unguruşan, Viera, Mamele, Al. Vlad - Nistor, Răduţ, Voiculeţ - Maxim, Matulevicius, Ibeh
Rezerve: Lazăr, Băcilă, C. Cristea, Al. Grigoraş, Lemanru, Ad. Rusu, Karim Boutadjine
Oţelul: Brăneţ - Rîpă, Sg. Costin, Benga, Ljubinkovici - Giurgiu, Neagu - Inkango, Viglianti, Stromajer - Pena
Rezerve: Simaitis, Cîrjă, Filip, Buş, Iorga, Băjenaru, Prunosevac