Amicale

Rapid a făcut scor în amicalul de azi » Marius Bilaşco, primul gol pentru noua echipă!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 29 august 2012

Rapid a susţinut în această seară un amical împotriva celor de la Progresul Cernica, Liga a 3-a. Giuleştenii au cîştigat cu scorul de 6-1, printre marcatori fiind şi noua achiziţie, Marius Bilaşco, aflat la primul gol pentru Rapid.

Celelalte goluri au fost reuşite de Andrei Ciolacu, care a înscris de două ori, Dorin Goga, Mihai Roman şi Nicolae Grigore. Ioan Ovidiu Sabău a folosit cîte o echipă pentru fiecare repriză.

Repriza 1: Albuţ - Alexandru Coman, Ovidiu Burcă, Cristian Oros, Renan Silva - Ştefan Grigorie, Ovidiu Herea, Daniel Pancu, Dorin Goga - Marius Bilaşco, Andrei Ciolacu

Repriza 2: Peterson Pecanha - Ionuţ Voicu, Glauber Berti, Marius Constantin, Vladimir Bozovici - Paul Codrea, Nicolae Grigore - Mihai Roman, Filipe Teixeira, Nemanja Milisavljevici - Romeo Surdu.