Nationala

Lobonţ putea să-şi încheie cariera cu Andorra! Pe lîngă ce accidentare a trecut :O

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 14 septembrie 2012

Piţurcă a fost obligat să-l înlocuiască la pauză pe Bogdan Lobonţ, în victoria cu Andorra, scor 4-0, portarul acuzînd o accidentare suferită pe durata primei reprize, la o ciocnire cu Lorenzo.

Lobonţ a trecut pe lîngă o accidentare care-i putea pune în pericol cariera. Lovit de un adversar cu mingea în meciul cu Andorra, portarul român a suferit o fisură de splină, riscînd însă o hemoragie internă!

Analizele l-au liniştit: n-are nimic grav, dar trebuie să ia 3 zile repaus total. Lobby nu se teme că va ajunge al treilea goalkeeper la Roma după transferul lui Goicoechea. "Nu se pune problema plecării lui în ianuarie", a declarat agentul Victor Becali.