VIDEO » Revoluţie în Argentina! Fanii lui River au rupt gardurile de nervi, fotbaliştii au privit îngroziţi haosul creat :S

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 17 September 2012

Fanii lui River Plate au creat mari probleme la meciul de duminică seară cu Velez Sarsfield, în deplasare.

Cu 15 minute înainte de final, cînd scorul era 2-0 pentru gazde (rezultat care avea să fie şi cel final), fanii "Milionarilor" au încercat să distrugă gardul care despărţea peluza unde se aflau de teren şi să pătrundă pe gazon, pentru a-şi avertiza personal favoriţii, dar şi pentru a întrerupe partida, care nu decurgea cum sperau.

Meciul a fost suspendat mai multe minute, timp în care forţele de ordine au căutat să îi îndepărteze pe  fanii lui River Plate de gardurile pe care încercau să le dărîme, reuşind acest lucru doar parţial. S-au folosit doar furtunuri cu apă, sub privirile îngrozite ale celor 22 de fotbalişti care aşteptau ca partida să se reia. Acest lucru s-a întîmplat pînă la urmă, dar oaspeţii nu au reuşit să revină pe tabelă, partida finalizîndu-se 2-0 pentru Velez. Golurile au fost marcate de Pratto, în minutul 20, şi Bella în minutul 64.