VIDEO Serie terminată pentru Astra » Golubovici aduce victoria nemţenilor în prelungiri

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 01 octombrie 2012

Ceahlăul a învins astăzi Astra cu 3-2, Golubovici reuşind să aducă victoria în al patrulea minut de prelungiri.

Nemţenii au condus la pauză cu 2-0 după reuşitele lui Golubovici (16) şi Stana (35) şi păreau să scape în învingători. Astra a revenit cu forţe proaspete de la cabine, iar Morais a restabilit egalitatea, marcînd în minutele 60 şi 68.

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Giurgiuvenii s-au aruncat în atac şi au fost surprinşi chiar la ultima fază de joc. Stana a centrat perfect în careu, de unde Golubovici a reuşit să-l învingă din nou pe Gavrilaş. Astfel, Astra pierde primul meci după cinci victorii consecutive cu Gigi Mulţescu pe bancă.