Ioan Niculae face scandal: "Nu ştiu de ce dracu face Mulţescu experimente!" Cum comentează penalty-ul din prelungiri

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 05 octombrie 2012

Ioan Niculae, patronul Astrei, îi reproşează lui Gigi Mulţescu titularizarea portarului slovac Kello. Niculae e convins că centralul Balaci a greşit atunci cînd a acordat penalty pentru Vaslui în prelungiri, care a adus egalarea, 1-1

"Nici vorbă de 11 metri. E al doilea meci consecutiv în care pierdem puncte în prelungiri. Nu ştiu de ce dracu Mulţescu face experimente cu noi. Aveam portar mai bun în lot, nu aveam nevoie să transferăm.

Portarul ne-a pierdut două puncte. Am avut meciul la îndemînă, cu multe ocazii de gol. Nu ştiu de ce s-au dat 4 minute de prelungiri", a spus Niculae la Fanatik Show, pe Digi Sport.

Vezi AICI fazele VIDEO din Astra - Vaslui 1-1