VIDEO CS Severin - Rapid 0-1 » S-au chinuit şi cu ultima clasată

Filipe Teixeira

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 06 octombrie 2012

Rapid a cîştigat greu partida de pe terenul ultimei clasate, CS Severin, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de Filipe Teixeira.

Giuleştenii aveau nevoie neapărată de victorie fiind deja destul de departe de Steaua, care ocupă locul 1. Prima repriză a fost bogată în ocazii, ambele echipe fiind preocupate de atac. În repriza secundă Rapidul s-a mulţumit cu golul marcat de Teixeira, în timp ce severinenii nu au avut forţa de a înscrie.

Vezi aici comentariul liveTEXT al partidei!

Etapa viitoare Rapid joacă pe teren propriu cu FC Braşov, în timp ce severinenii se deplasează la Ploieşti pentru partida cu Petrolul.
CS Severin e în căutarea primei victorii în Liga 1, fiind singura echipă care nu a obţinut încă un succes.

Vezi VIDEO cele mai importante ocazii ale partidei!

Echipele de start:
CS Severin: A. Marinescu - Mitici, Durimel, Bălău, Al. Giurgiu - Olah, S. Arnăutu, Golici, Al. Zaharia  - H. Moutinho, Vancea
Antrenor: Nicolo Napoli
Rezerve: 23. Iordan, 4. Buleică, 6. Gugu, 7. Neacşa, 14. Abba, 18. Fl. Pătraşcu, 25. Thomas

Rapid: Pecanha - Wallace, Oros, Bozovici, Milisavljevici -  Al. Coman, Codrea, Teixeira - Pancu, D. Goga, Ilijoski
Antrenor: Ovidiu Sabău
Rezerve: 22. Albuţ, 9. Bilaşco, 14. Roman, 18. Ciolacu, 20. Şt. Grigorie, 25. Al. Ioniţă, 89. Renan