Stranieri

SuperDan pierde duelul cu liderul din Rusia! A jucat o repriză cu un om în plus :X

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 07 octombrie 2012

UPDATE Dinamo - Anji 0-2. Dan Petrescu pierde partida împotriva lui Anji Mahacikala. Eto'o a majorat scorul în minutul 88, un şut cu exteriorul, fără speranţe pentru portarul lui Dinamo. Moscoviţii rămîn în zona periculoasă a clasamentului, avînd, în continuare, doar 3 victorii

UPDATE Dinamo - Anji 0-1! Jirkov deschide scorul în minutul 75, învingîndu-l pe Şunin cu un şut la colţul lung, cu stîngul. Dinamo a jucat aproape o repriză cu un om în plus, după ce Joao Carlos a fost eliminat (minutul 9), dar egalitatea numerică a fost restabilită în minutul 52, cînd Schildenfeld a primit cartonaşul roşu

Dan Petrescu se află în faţa unui nou examen important în cariera sa de antrenor la Dinamo Moscova. "Bursucul" întîlneşte, pe teren propriu, liderul clasamentului din Rusia, Anji Mahacicala (azi, ora 12:30, liveSCORE pe GSP.ro)

Partida îi va aduce faţă în faţă pe antrenorul român şi pe fostul său elev de la Kuban Krasnodar, Lacina Traore. Totuşi, ivorianul este doar pe banca de rezerve a oaspeţilor. În aceeaşi situaţie este şi singurul elev român al lui Petrescu, Adrian Ropotan.

Dinamo Moscova se descurcă de minune cînd joacă împotriva liderului din Rusia. Etapa trecută, formaţia alb-albastră a trecut de ŢSKA Moscova (2-0), echipă care ocupa în acel moment primul loc în clasament.

Echipe de start:

Dinamo Moscova: Şunin - Rîkov, Schildenfeld, Fernandez, Granat - Sapeta, Iusupov - Dzsudzsak, Noboa, Jantscher - Kokorin
Anji Mahacikala:  Gabulov - Agalaraov, Joao Carlos, Samba, Jirkov - Diarra, Jucilei - Smolov, Şatov, Boussoufa - Eto'o