VIDEO şi FOTO Barcelona - Real Madrid 2-2 » Show-ul vedetelor Messi şi Ronaldo

+9 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 07 October 2012

Remiză în al 222-lea El Clasico din istoria campionatului Spaniei, 2-2. Realul n-a reuşit să reducă diferenţa care o separă de liderul campionatului, rămînînd la 8 puncte în spatele Barcei. A fost showul vedetelor Ronaldo şi Messi care au marcat toate golurile. Portughezul a deschis scorul pentru campioana Spaniei în minutul 23, din pasa lui Benzema, dar Pepe a greşit după nici 10 minute, şi Messi a profitat. Tot argentinianul i-a dus pe catalani în avantaj, înscriind din lovitură liberă, 61. Ronaldo a stabilit scorul final în minutul 66.

Vezi aici VIDEO cu golurile de la Barcelona - Real Madrid

Final de meci

min 90+3 Şutul lui Pedro trece pe lîngă poartă

min 90 - Arbeloa este avertizat pentru un fault la Messi

min 89 - Montoya trimite în bară!

min. 80 - Kaka intră în locul lui Ozil.

min. 78 - Pepe primeşte "galben" pentru o talpă în abdomenul lui Alexis Sanchez.

min. 76 - Higuain şutează din unghi, dar Valdes scoate.

min. 70 - Messi încearcă o execuţie surprinzătoare, pe lîngă poarta lui Casillas.

min. 66 - GOL REAL MADRID, Cristiano face şi el "dubla" după pasa lui Ozil.

min. 64 - Fabregas iese, Alexis Sanchez intră

min. 62 - Mourinho schimbă: Higuain intră în locul lui Benzema

min. 61 - GOL BARCELONA, Messi face "dubla" după o lovitură liberă executată perfect.

min. 59 - Se joacă mai mult la mijlocul terenului în acest debut de repriză.

min 54 - Busquets îl faultează pe Cristiano Ronaldo şi primeşte cartonaş galben.

min 46. - A început repriza secundă.

min. 45 - Final de repriză.

min. 43 - Este sancţionat şi Xabi Alonso.

min. 39 - Pedro este avertizat după un fault asupra lui Sergio Ramos.

min. 31 - GOL BARCELONA, Messi marchează din interiorul careului.

min. 27 - Alves s-a accidentat, fiind înlocuit de Montoya

min. 25 - Benzema loveşte bara din stînga lui Valdes, iar Di Maria trage pe lîngă.

min.  23 - GOL REAL MADRID, Cristiano Ronaldo înscrie cu stîngul la colţul scurt.

min. 21 - Vine şi primul şut al catalanilor: Iniesta trage peste.

min. 19 - Ramos reia la o palmă de bara lui Valdes. Catalanul era bătut.

min. 13 - Benzema şutează foarte slab din voleu după centrarea perfectă a lui Cristiano Ronaldo.

min 6. - Di Maria încearcă poarta, însă şutează modest, mult peste.

min. 5 - Partida are un ritm alert, dar fără vreo ocazie importantă pînă în acest moment.

min. 1 - A început meciul, coregrafie superbă a Barcelonei.

Echipele de start

Barcelona: Valdés - Alves, Mascherano, Adriano, Alba - Fàbregas, Busquets, Xavi - Pedro, Messi, Iniesta