VIDEO Inspiraţia lui Rednic » Petrolul - CS Severin 1-0 (Bokila 55)

Damien Boudjemaa

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 20 octombrie 2012

Petrolul Ploieşti a trecut peste confruntăriile cu granzii Ligii 1 şi a învins greu pe CS Severin, scor 1-0.

"Lupii galbeni" au evoluat deja cu granzii Steaua, Dinamo şi Rapid, dar şi cu CFR, Vaslui şi Pandurii, şi după victoria din această seară le-au depăşit în clasament pe Dinamo şi Rapid. Meciul a fost decis de golul lui Bokila din minutul 55, introdus la pauză de Mircea Rednic. Severinenii puteau marca şi ei, dar căpitanul Moutinho a executat modest şi Bornescu a respins.

Petrolul - CS Severin a fost liveTEXT pe GSP.RO

VIDEO cu golul lui Bokila şi cele mai importante faze de la Petrolul - CS Severin

ECHIPELE DE START:

Petrolul: Bornescu - S. Achim, Galamaz, Manasse, Guilherme - Mustivar, L. Marinescu - Opriţa, Cristescu, Boudjemaa - Hamza
Rezerve: Hamutovski, Grozav, Ad. Cristea, Hoban,  Morar, Bokila, Mendy

CS Severin: A. Marinescu - Mitici, Durimel, Gugu, Al. Giurgiu - Olah, H. Moutinho, Golici, Al. Zaharia - Arnăutu, Thomas
Rezerve: Iordan, Buleică, Bălău, Neacşa, Vancea, Dandea, Dragalina