VIDEO&FOTO Moldovenii au urcat pe locul 3 » FC Vaslui - U Cluj 1-0

+10 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 21 octombrie 2012

FC Vaslui a învins cu 1-0 pe U Cluj şi a urcat pe locul 3. Marius Niculae a înscris golul victoriei în minutul 22.

VIDEO Vezi AICI cele mai importante faze!

Vasluiul a arătat ca o echipă fără echilibru în prima repriză, dar au reuşit să deschidă scorul. Marius Niculae a finalizat frumos o fază creată de Lucian Sînmărtean (22).

Între timp, Dani Coman a avut ceva de furcă. Portarul Vasluiului a salvat excelent în două rînduri la ocaziile lui Cleiton şi Alex. Gazdele au răspuns prin Varga, al cărui şut a trecut puţin pe lîngă poarta lui Balauru.

Vasluienii au dominat repriza secundă, dar n-au reuşit să mărească diferenţa. Antal a avut o oportunitate bună, dar Erico a scos de pe linia porţii.

Echipa lui Viorel Hizo a urcat pe locul 3 după această victorie, avînd 22 de puncte.

Vezi AICI desfăşurarea liveTEXT!

Echipă de start Vaslui: Coman - Celeban, Varela, Cînu, Milanov - R. Costin, N'Doye -  Varga, Caue, Sînmărtean - M. Niculae

Antrenor: Viorel Hizo
Rezerve: Cerniauskas, Antal, Sburlea, N. Stanciu, Zsiga, Charalambous, Tukura

Echipă de start U Cluj: Balauru - Ciupe, Szilagyi, Erico, V. Lupu - Paulinho, B. Pătraşcu, V. Gheorghe, Alex - V. Dinu, Cleiton

Antrenor: Marius Popescu
Rezerve: Boşneag, D. Popa, Krumov, Cucui, Năstăsie, Nicola, Bras da Silva

Arbitru: S. Colţescu

Asistenţi: B. Velicu, B. Gheorghe