Amicale

Braşovul câştigă la pas amicalul cu CSM Făgăraş

Articol de Iulian Cuibar  —  marţi, 23 octombrie 2012

Pentru ca Sorin Cîrţu să poată urmări la lucru şi jucătorii care au jucat mai puţin în meciurile de campionat, FC Braşov a disputat ieri o partidă amicală împotriva echipei de Liga a 3-a, CSM Făgăraş, cîştigată, scor 3-0.

Aflaţi pe ultimul loc în seria a VI-a a celui de-al treilea eşalon, făgărăşenii au rezistat bine o repriză, la pauză scorul fiind 0-0. Tabela s-a modificat însă de trei ori în partea a doua a jocului, stegarii desprinzându-se prin dubla lui Dorinel Popa şi prin golul fundaşului Radu Barbu.

Tehnicianul braşovean a aliniat urmatoarea formulă de echipă: Mutu - David, Potecu, R. Barbu, Dumbravă - Enceanu, Ţuţu, Olariu, Brata - D. Popa - Damian. Pe parcurs au mai intrat portarul Dărăbanţ, precum şi jucătorii de câmp, Dârstar, Drăgan, Moraru şi Iakab.