Liga Campionilor

VIDEO Trădaţi! » Pepe şi Sergio Ramos au gafat aseară în cazanul clocotind din Dortmund, 1-2

Articol de Theodor Jumătate  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Madridul urăşte Germania! De 24 de ori a jucat aici şi a pierdut 17 meciuri! Primind 56 de goluri şi marcînd doar 22. Cîte victorii are? Una singură, în 2000!

Cum ar fi putut albii lui Mourinho să scape în viaţă tocmai din infernul de la Dortmund? N-aveau nici o şansă, mai ales cînd fundaşii greşesc în lanţ.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

Rămaşi în faţa apărării fără Khedira (o nouă leziune la coapsa stîngă) din minutul 18, spaniolii au fost depăşiţi constant. Şi au primit două goluri din cauza propriilor erori.

1-0, minutul 36: Pepe pasează direct la adversar, Kehl îl deschide pe Lewandowski, care îl bate pe Casillas.

2-1, minutul 64: Casillas respinge aiurea la o centrare, Schmelzer şutează, Sergio Ramos se întoarce cu spatele, iar Pepe sare peste balon!

Reuşita lui Ronaldo, lob peste portar, n-a mai fost salvatoare. Şi Real pierde primul meci în Ligă cînd Cristiano înscrie.