Stranieri

VIDEO Săpunaru a spart gheaţa la Zaragoza! Gol împotriva unei formaţii de top din Spania

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 28 octombrie 2012

Cedat definitiv de Porto la Real Zaragoza, fundaşul român Cristian Săpunaru a reuşit să marcheze primul său gol pentru formaţia spaniolă, cu Sevilla, scor final 2-1

Vezi AICI golul marcat de Săpunaru!

Fostul rapidist a înscris cel de-al doilea gol al echipei sale, în ultimul minut al primei reprize. Săpunaru a punctat cu capul, din 10 metri, după ce a fost servit excelent de Victor Rodriguez. Celălalt gol al gazdelor a fost înscris de Helder Postiga (36), iar pentru oaspeţi a marcat Medel (70).

Românul a primit un cartonaş galben în minutul 62 al partidei.

Este al şaselea meci pentru Săpunaru în acest sezon de La Liga. Ultimul gol înscris de acesta data de acum mai mult de un an, pe cînd juca la Porto, într-un 5-0 cu Nacional (23 octombrie 2011).