Cupa Romaniei

Oţelul se califică la pas în sferturi după 3-0 cu Brăila, dar galeria continuă războiul cu Viorel Tănase

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 01 November 2012

Oţelul s-a calificat astăzi în sferturile Cupei României, după 3-0 cu CF Brăila.

Ultima reprezentantă a Ligii B în Cupă a părăsit astăzi competiţia după ce a fost învinsă fără drept de apel de Oţelul Galaţi. Băjenaru a deschis scorul în minutul 24, după o pasă excelentă a lui Marius Pena. Acelaşi Băjenaru putea dubla avantajul pe final de repriză, dar  şutul său s-a oprit în plasa laterală.

Golul doi a venit pînă la urmă în minutul 62, cînd acelaşi Băjenaru şi-a trecut din nou numele pe tabelă. Didi a închis meciul în minutul 88 cu o reluare din apropiere. Chiar dacă au învins cu 3-0, fanii gălăţeni au continuat războiul cu Viorel Tănase, cerîndu-i demisia pe toată durata partidei.

Min 45 -
Băjenaru scapă singur în banda dreaptă, dar şutul său se opreşte în plasă laterală
Min 39 -
Neagu şutează din unghi, dar leu respinge în bară şi mingea iese în corner
Min 33 -
Viglianti şutează de la 16 metri, dar Leu reuşeşte să respingă peste poartă
Min 30 -
Băjenaru trece de doi adversari în partea dreaptă şi trimite în careu, Viglianti reia cu capul, dar mingea izbeşte transversala
Min 24 - Goool Oţelul!
Marius Pena îl lansează perfect pe Băjenaru, care-l driblează pe Leu şi înscrie în poarta goală
Min 18 -
Iorga trimite în careu, dar Ivan reuşeşte să respingă
Min 11 -
Viglianti şutează puţin peste de la 20 de metri
Min 4 -
Ciocîlteu îl driblează pe Rîpă, şutează cu efect la colţul lung, dar Brăneţ respinge