Fotbal   •   Liga 1   •   STEAUA - DINAMO 3-1

Porumboiu a aşteptat Derby de România cu bateria full » Îi pregătise lui Becali o surpriză ;)

Articol de Gazeta Sporturilor   —  marţi, 06 noiembrie 2012

Adrian Porumboiu regretă că n-a avut şansa de a-l ironiza pe Gigi Becali după derby-ul Steaua - Dinamo 3-1. Arbitrul belgian a acordat uşor un penalty roş-albaştrilor şi a refuzat unul clar "cîinilor" la scorul de 1-1, iar Rusescu a înscris după doar 3 minute, evenimente care i-au dat planul peste cap patronului vasluian.

Porumboiu spera ca Dinamo să învingă şi să-l poată suna pe Gigi Becali imediat după meci. "Aveam deja telefonul pregătit să-l sun pe Gigi, dar arbitrul a dat penalty-ul pentru Steaua şi am renunţat. Aş fi înroşit telefonul săptămîna asta dacă bătea Dinamo", a spus Porumboiu la Versus, pe GSP TV.

Patronul Stelei a dat tonul mesajelor ironice. Gigi Becali a povestit în mai multe rînduri cum îi sună pe Copos şi pe Porumboiu după fiecare înfrîngere a echipelor pe care aceştia le patronează.

"Mai vorbesc şi eu cu ei, ăsta e farmecul. Eu aşa mă distrez", spunea Becali.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.