VIDEO Stuttgart măcelărită » Freiburg a răzbunat-o pe Steaua!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 25 noiembrie 2012

Stuttgart a umilit Steaua în Europa League, scor 5-1, dar a păţit-o în campionat. "Şvabii" au fost învinşi categoric în deplasarea de la Freiburg, 0-3.

Vezi AICI golurile

Jucătorii lui Labbadia n-au reuşit să menţină ritmul bun din meciul cu Steaua, chiar dacă au folosit exact acelaşi prim "11" ca la Bucureşti. Dacă pe National Arena aveau 4-0 în minutul 31, la Freiburg, cei de la Stuttgart s-au văzut conduşi din minutul 22. Rosenthal l-a învins pe Ulreich cu un şut plasat de la 17 metri şi a deschis scorul.

Stuttgart a suferit şi n-a reuşit să revină în joc. Gazdele au mărit avantajul în minutul 67. Krmas a profitat de o greşeală a portarului oaspeţilor şi a înscris. Kruse a stabilit scorul final, 3-0, la o fază în care fundaşii lui Labbadia au ieşit greşit la ofsaid.