FOTO şi VIDEO Dinamo - CS Severin 4-2 » "Cîinii" au salvat 3 puncte în repriza secundă

+11 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 03 December 2012

După victoria chinuită cu Oţelul de pe teren propriu, scor 2-1, dinamoviştii au învins categoric CS Severin, ocupanta ultimului loc în Liga 1, scor 4-2.

Vezi aici VIDEO cele mai importante momente ale partidei!

Dinamo a terminat turul pe locul 7, fiind deja la 15 puncte de Steaua, iar după victoria acestora de la Chiajna (6-0), distanţa se făcuse de 18 puncte.

Vezi aici liveTEXT Dinamo - CS Severin!

Echipa lui Dorinel Munteanu a avut o primă repriză foarte grea, cînd scorul era 1-1, însă imediat după pauză "roş-albii" au mai marcat de 3 ori şi au rezolvat partida.

Echipe de start:

Dinamo: Bălgrădean - L. Rus, Luchin, Koulibaly, Pulhac - Dr. Grigore, Galcev - Matei, Dănciulescu, Alexe - Ţucudean

Rezerve: Naumovski, Scutaru, Curtean, Axente, A. Cristea, Homei, St. Filip

CS Severin: Marinescu - Mitici , Durimel, Dandea, B. Kader - Neacşa, Moutinho, Olah, Al. Zaharia - Vancea, Dragalina

Rezerve: Şteţca, Al. Giurgiu, Buleică, Pătraşcu, Thomas, Arnăutu, Bălău