VIDEO » Valladolid - Real Madrid 2-3, Ozil aduce victoria cu o lovitură liberă executată magistral

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 08 December 2012

Real Madrid s-a impus cu emoţii în deplasarea de la Valladolid, 3-2. VEZI AICI FAZE VIDEO DE LA MECI!

Scorul a fost deschis de Manucho, în minutul 7, dar Benzema a egalat după 4 minute. Tot Manucho a adus gazdele în avantaj în minutul 22, dar Ozil a stabilit scorul pauzei în minutul 44, după o fază la care a colaborat cu Benzema. Golul victoriei a fost marcat tot de neamţ, în minutul 72, cînd a transformat superb o lovitură liberă.

Real Madrid se află acum pe locul 3 în clasament, cu 32 de puncte, la 2 de locul 2, Atletico Madrid, care va juca mîine acasă cu Depor, şi la 8 de Barcelona, care va juca tot mîine, la Sevilla, cu Betis.

Real Madrid va juca etapa viitoare acasă cu Espanyol, dar pînă atunci mai are un meci, în Cupa Spaniei, cu Celta Vigo.