Rednic a dus Standard Liege pe podium după victoria cu Mechelen (2-0): "Avem calitate, dar sper la mai bine"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 15 decembrie 2012

Standard Liege continuă forma excelentă din campionat, unde a reuşit un nou succes.

Echipa antrenată de Mircea Rednic a cîştigat deplasarea de la Mechelen, scor 0-2, graţie golurilor reuşite de Ezekiel în minutul 39 şi Batshuayi în minutul 76.

Cu acest succes Standard Liege a urcat pe locul 3, cu 38 de puncte, la egalitate cu Genk, însă cu un meci mai mult disputat. În continuare diferenţa faţă de Anderlecht este mare. Opt puncte le despart pe cele două echipe, însă liderul la zi din Belgia are şi un meci mai puţin disputat.

Standard Liege este la al 5-lea meci fără înfrîngere în campionat, mai mult, a cîştigat ultimele 4 partide în care a înscris 13 goluri şi nu a primit nici unul.

"Ce-am făcut în România fac şi aici, dar aici există calitate. Am schimbat foarte multe. Am mulţi tineri, dar toţi sînt talentaţi. Echipa este în creştere şi totuşi avem şi continuitate în rezultate. Sînt foarte fericit şi sper în mai bine", a spus Mircea Rednic la RADIO GSP.