Stranieri

VIDEO Mutu a înscris pentru Ajaccio în înfrîngerea de pe teren propriu cu Rennes » Meciul a fost întrerupt din cauza suporterilor

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 22 decembrie 2012

Adrian Mutu a reuşit să deschidă scorul în minutul 2 pentru echipa sa în meciul pierdut pe teren propriu cu Rennes, scor 2-4.

Vezi aici reuşita lui Adrian Mutu!

"Briliantul" a primit o minge la marginea careului, a făcut o piruetă şi a şutat cu stîngul la colţul din dreapta portarului celor de la Rennes.

Partida dintre Ajaccio şi Rennes a fost întreruptă în minutul 74 pentru prima oară după ce suporterii din spatele porţii lui Ochoa au încercat să intre în teren pentru a protesta la o decizie a arbitrului.

După ce a fost reluat, peste doar 2 minute a fost din nou întrerupt şi arbitrul Buquet a trimis echipele la cabine, însă a fost convins pînă la urmă pentru a relua partida.

Acesta a fost primul meci pentru noul antrenor al corsicanilor, Alber Emon, care i-a luat locul în această săptămînă de pe banca lui Ajaccio lui Alex Dupont.