Stranieri

VIDEO Examen picat » Rednic a pierdut derby-ul cu FC Brugge

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 23 decembrie 2012

Standard Liege nu a mai putut continua forma bună din ultimele partide şi a pierdut derby-ul cu cei de la FC Brugge, scor 1-3.

Vezi aici VIDEO cu reuşitele din meciul Standard - FC Brugge!

Echipa lui Mircea Rednic avea 4 victorii consecutive în Belgia şi reuşise să înscrie 13 goluri în aceste partide. La fel de bine începuse şi meciul cu Brugge, cînd, în minutul 2, Ezekiel a deschis scorul pentru Standard.

Acesta a fost şi rezultatul de la pauză, însă în repriza a doua Standard a clacat. Dubla lui Lestienne din minutele 51 şi 76 a adus scorul în favoarea oaspeţilor, iar în ultimul minut de joc Bacca a stabilit scorul final, 1-3.

După această înfrîngere Brugge trece peste Standard Liege în campionat şi se instalează pe locul 3, cu 38 de puncte. Echipa lui Mircea Rednic coboară pînă pe locul 5, fiind deja la 11 puncte de liderul, Anderlecht, care are şi cu un meci mai puţin.