FOTO şi VIDEO Cel mai haios mesaj de "Boxing Day" vine de la Berbatov » Cum a celebrat bulgarul golul cu Southampton

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 26 decembrie 2012

Fostul atacant al celor de la Manchester United, Dimitar Berbatov, evoluează acum la Fulham şi a oferit cel mai original mod de a sărbători un gol de "Boxing Day".

Vezi aici golul şi modul în care Berbatov l-a celebrat!

Bulgarul a înscris golul echipei sale în partida de pe teren propriu cu Southampton, terminată la egalitate 1-1. Berbatov a marcat în minutul 8 şi a avut sub tricoul de joc un alt tricou cu un mesaj: "Păstraţi-vă calmul şi pasaţi-mi mingea", a fost tipărit pe tricoul purtat de bulgar, mesaj cu care i-a amuzat pe toţi cei prezenţi la meci.

Din păcate pentru echipa sa şi cei 25.700 de fani prezenţi la meci, Southampton a înscris din penalty în minutul 85, prin Lambert. Fulham este doar pe locul 14, cu 21 de puncte, în timp ce Southampton este abia pe 17, avînd doar 16 puncte.