VIDEO 3 goluri, Iker! » Casillas a intrat în locul eliminatului Adan, dar nu a excelat

Casillas (dreapta), consolîndu-l pe Adan după eliminare // Foto: Reuters

Articol de Theodor Jumătate  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Casillas a fost iarăşi rezervă, a intrat după eliminarea lui Adan, dar n-a putut evita golurile bascilor. A fost salvat de Ronaldo.

Mourinho a mai vrut să-i arate o dată căpitanului Casillas cine e şeful în vestiar. L-a trimis al doilea meci la rînd pe bancă.
Numai că titularul Adan a gafat şi, apoi, a faultat în careu, fiind eliminat după numai cinci minute.

Iker şi-a pus mănuşile, gata de penalty. N-a fost el eroul aseară, pe "Bernabeu". Nu a ghicit colţul. Şi n-a putut face nimic la alte două goluri marcate de Real Sociedad.

Man of the match a fost Cristiano. La 2-2, Ronaldo a reuşit o "dublă" în două minute (68-70). Ultimul gol, cu o folha seca fenomenală din lovitură liberă, mingea făcîndu-i freza portarului Bravo.