Stranieri

VIDEO Radu a comis-o » Fundaşul lui Lazio a greşit la golul egalizator al lui Palermo

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 20 January 2013

Ştefan Radu a fost titular la Lazio în deplasarea de la Palermo (2-2), dar n-a reuşit să menţină trendul ascendent din precedentele etape.

Lazio a deschis scorul încă din minutul 10, cînd Floccari l-a lobat pe portarul gazdelor cu o lovitură de cap. Palermo a revenit în repriză a doua, reuşind să întoarcă rezultatul în minutele 70 şi 71 prin Arevalo Rios şi Dybala. Ştefan Radu a greşit la faza primului gol, scăpîndu-l din marcaj pe Rios, care a reluat în poartă din cîţiva metri.

Click aici pentru rezumatul VIDEO al partidei!

Fundaşul român a fost înlocuit în minutul 73, cînd Vladimir Petkovici l-a introdus pe mijlocaşul Candreva pentru a forţa egalarea. Oaspeţii au egalat în minutul 84 prin Hernanes, care a transformat o lovitură de pedeapsă. De egalul lui Lazio profită Juventus, care s-a dus la 5 puncte faţă de echipa lui Radu.