Amicale

VIDEO + FOTO CFR Cluj s-a impus şi în cel de-al doilea amical al iernii, 1-0 cu Lucerna

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 23 ianuarie 2013

Campioana României n-a avut mari probleme nici în cel de-al doilea amical din Marbella, trecînd fără emoţii de Lucerna, scor 2-0.

La fel ca şi în prima partidă de pregătire, Paulo Sergio a trimis pe teren o echipă formată mai mult din rezerve, titularii intrînd pe parcurs. În minutul 5, Rada a trimis puţin pe lîngă din lovitură liberă de la 20 de metri. Fundaşul trecut pe la Rapid şi Steaua a fost periculos şi 10 minute mai tîrziu, cînd a trimis puternic de la marginea careului, dar şutul a fost reţinut de goalkeeperul advers.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

Weldon, brazilianul revenit după împrumutul la Changchun Yatai, a reuşit să deschidă scorul în minutul 37, profitînd de o gafă în apărarea adversă.

În minutul 68 şi-au făcut apariţia pe teren şi titularii, Felgueiras, Cadu, Piccolo, Sepsi, Mureşan, Muniru, Maah, Rui Pedro, Valente şi Kapetanos, Panin fiind singurul neînlocuit.

Echipa de start a CFR Cluj: Stăncioiu – Panin, Maftei, Rada, Camora -  Godemeche, Celestino – Păun, Deac, Hora - Weldon