Ţălnar a făcut show pe banca roş-albilor: "Eşti nebun?"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 05 February 2013

Ţălnar a făcut show pe banca dinamoviştilor din primul minut al meciului cu Lech Poznan de aseară, scor 3-1, strigînd nonstop la fiecare fotbalist.

Ţintele principale au fost fundaşii, problema principală în partida cu Lech. Dacă în primul sfert de oră, Scutaru a primit de la antrenor sfaturi pe un ton prietenesc, "dragu' lu' tata, hai mai sus!", erorile sale şi ale lui Muşat l-au exasperat în doar cinci minute pe "Ţînţar": "Scutaru, eşti nebun?!", a urlat tehnicianul spre amuzamentul celor aproape o sută de spectatori.

La finalul partidei, Ţălnar s-a declarat mulţumit doar de repriza a doua: "Am jucat mult mai bine după pauză, în prima repriză am avut noroc la două faze ale polonezilor". Tehnicianul dinamovist s-a referit la două greşeli ale lui Scutaru şi Muşat din primul sfert de oră al amicalului cu Lech Poznan.