Nationala

Naţionala U21 a României a învins Moldova în amicalul disputat la Tiraspol, scor 3-0

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 06 February 2013

Naţionala U21 a României a învins în amicalul din această seară selecţionata similiară a Moldovei, scor 3-0. Partida s-a jucat la Tiraspol pe terenul celor de la Sheriff.

Primul gol al României a venit devreme, în minutul 22, marcator fiind jucătorul celor de la FC Vaslui, Nicolae Stanciu.

În partea a doua a jocului, chiar dacă România a dominat, golurile au venit tîrziu, în minutele 82 şi 86, marcatori fiind Cîrstocea şi Manole.

Echipa României din acest meci: Buzbuchi - Nica ('62 Herghelegiu), Creţu, Toşca, Avrămia ('86 Manole) - Leca, Florean ('46 Velici), Benzar ('68 Cîrstocea), Gavra ('62 Peteleu) - Stanciu ('86 Bălaşa), Serediuc ('68 Giurgiu)