Stranieri

Cu Ţucudean şi Cristea pe teren, Standardul lui Rednic a pierdut acasă cu Mons, 0-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 10 februarie 2013

Echipa lui Mircea Rednic a pierdut acasă cu Mons, scor 0-1.

Unicul gol al meciului de pe Stade Maurice Dufrasne din Liege, în faţa a 20.000 de spectatori, a fost marcat de Arbeitman, în minutul 18.

Adrian Cristea a fost integralist, iar Ţucudean a intrat pe teren în minutul 56, în locul lui Batshuayi.

Presa belgiană nu i-a remarcat pe cei doi fotbalişti români, notînd că "Adrian Cristea a evoluat titular pentru că Vainqueur a fost suspendat, iar Ţucudean nu a adus nici o îmbunătăţire jocului, Standard nu a mai avut prospeţimea de etapa trecută, din derby-ul cu Anderlecht, 1-1".

Etapa viitoare, Standard se va deplasa la Bruges, pentru partida de sîmbătă cu Cercle Brugge, echipă cu care se află la egalitate de puncte, 43, pe locul 5 în clasament.