Steaua - Ajax

Reghe a făcut deja planul pentru retur: "Dacă marcăm în primele 10 minute şi fanii ne ajută, putem merge în optimi"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 14 February 2013

Laurenţiu Reghecampf, tehnicianul Stelei, a vorbit despre eşecul echipei sale cu Ajax, scor 0-2, din cadrul "şaisprezecimilor" Europa League.

"Am făcut un meci destul de bun, păcat că n-am fost în stare să fructificăm una dintre fazele pe care ni le-am creat. În retur, sînt convins că vom marca. Iar dacă acest lucru se va produce în primele zece minute şi cu aportul fanilor, care va fi unul fenomenal, ca de obicei, este posibil să ne calificăm. Acesta este ţelul nostru.

Am întîlnit un adversar care ne-a pus probleme, mai ales la posesie, n-am reuşit să-i închidem aşa cum trebuia şi cum am vorbit. În plus, am avut şi trei-patru ocazii. dacă am fi fructificat măcar una altul era rezultatul meciului. Sînt sigur că vom găsi soluţii pentru a-i înlocui pe Bourceanu şi pe Pintilii în retur", a spus Laurenţiu Reghecampf la DigiSport 2.