CFR Cluj - Inter Milano

Superdefensivi pe San Siro » Paulo Sergio "a atacat" Interul cu şapte fundaşi de meserie pe teren!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 14 February 2013

CFR Cluj a mers la Milano pentru a ţine Interul în şah, dar Palacio i-a dejucat planurile încă din minutul 20.

Paulo Sergio a început meciul cu nu mai puţin de şase fundaşi de meserie pe teren (Ivo Pinto, Sepsi, Piccolo, Cadu, Rada şi Camora) şi doi închizători, Gabi Mureşan şi Godemeche.

Mijlocaşul francez s-a accidentat însă în minutul 39, moment în care pe teren a intrat Vasile Maftei! Numărul fundaşilor s-a ridicat astfel la şapte.

Chiar şi aşa însă, ardelenii au reuşit să îşi creeze ocazii la poarta lui Handanovici, în special la loviturile libere executate de Rada. Totuşi, partida s-a încheiat cu scorul de 2-0 pentru italieni, golurile fiind marcate de Rodrigo Palacio în minutele 20 şi 87.