FOTO şi VIDEO U Cluj - Steaua 0-1 » Fără să forţeze, roş-albaştrii au luat toate cele 3 puncte

+5 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 25 februarie 2013

Steaua nu a forţat la Cluj în partida cu Universitatea şi a cîştigat la limită, scor 1-0, graţie golului marcat de Rusescu în minutul 34.

Vezi aici liveTEXT partida U Cluj - Steaua!

Vezi aici VIDEO golul lui Rusescu!

Echipa lui Laurenţiu Reghecampf a fost afectată fizic de cele 120 de minute jucate joi în Europa League în faţa celor de la Ajax.

Ionel Ganea a debutat cu stîngul pe banca ardelenilor. În urma acestei victorii, Steaua rămîne pe primul loc cu 10 puncte avans, în timp ce U Cluj este pe poziţie retrogradabilă (16), cu 17 puncte.

Echipe de start:

U Cluj: Samoilă – Ninu, Raţiu, Szilagyi, Turcu – Bucşă, Ad. Popa II – Buleică, Borza, Hidişan – Apostu

Rezerve: Boşneag - Takacs, Nicola, Muzac, Mureşan, V. Gheorghe, Dedu

Steaua: Tătăruşanu - Rîpa, Gardoş, Chiricheş, Latovlevici - Pintilii, Bourceanu - Chipciu, Rusescu, Tănase - Tatu

Rezerve: Stanca - Szukala, Filip, Prepeliţă, Pîrvulescu, Ad, Popa, Nikolici