FOTO şi VIDEO Un suporter al Universităţii a intrat pe teren » Meciul a fost întrerupt cîteva minute din cauza incidentelor din tribune

+8 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 25 februarie 2013

"Voi jucaţi ca să trăim, noi cîntăm să nu murim" a fost mesajul galeriei celor de la U Cluj pentru jucători, la partida din această seară cu Steaua.

În minutul 18, la scorul de 0-0, un fan al Universităţii a pătruns pe teren şi se îndrepta către Ciprian Tătăruşanu, însă a fost blocat la timp de forţele de ordine.

La doar cîteva secunde, în tribună lucrurile au degenerat. Fanii au aruncat cu torţe şi fumigene, iar portarul Stelei a avut de suferit din cauza fumului de pe gazon. Arbitrul a întrerupt partida cîteva minute pînă cînd lucrurile s-au liniştit şi s-a putut relua jocul.