International   •   Campionate   •   SPANIA, CUPĂ/FC BARCELONA-REAL MADRID 1-3 (ÎN TUR 1-1)

Barcelona eliminată, antrenor liniştit: ”Nu trebuie să dramatizăm, dar avem o problemă”

Articol de Constantin Popescu   —  miercuri, 27 februarie 2013

FC Barcelona a ratat primul trofeu al anului, fiind eliminată în semifinalele Cupei de către marea rivală Real Madrid, 1-3 chiar pe ”Camp Nou” după 1-1 în prima manşă. În ciuda eşecului, antrenorul Jordi Roura, ”secundul” promovat pe bancă din cauza bolii suferite de ”principalul” Tito Vilanova, nu face o tragedie.

”Nu este cazul să dramatizăm. Trebuie să uităm ce s-a întîmplat şi să ne concentrăm spre cele două obiective rămase, să ne batem pînă la final”, a zis Roura. El a susţinut că ”nu am ce să le reproşez băieţilor”, recunoscînd totuşi că aceştia ”au o problemă, dar nu ştiu dacă este fizică sau mentală”.

În plus, ”nu cred că Real a fost atît de bun. A avut doar mai multă eficienţă, diferenţa făcîndu-se la mici detalii şi la anumite faze. Oricum, ne-a eliminat una dintre marile echipe ale lumii”.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.