VIDEO şi FOTO Egal pentru Juve » Liderul a remizat la Napoli şi rămîne la şase puncte distanţă

+8 Foto
Napoli - Juventus Foto: Reuters

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 01 martie 2013

Juventus a obţinut un egal important pe terenul contracandidatei la titlu, Napoli, scor 1-1.

Torinezii îşi menţin avansul de şase puncte în fruntea ierarhiei cu 11 etape înainte de finalul sezonului. Chiellini a deschis scorul în minutul 10 cu o lovitură de cap din 6 metri, însă Napoli a revenit pe tabelă chiar înainte de finalul primei reprize, Inler învingîndu-l pe Buffon cu un şut de la 20 de metri.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

Napoli rămîne fără victorie de patru meciuri, în timp ce Juventus rămîne la o distanţă confortabilă de urmăritoare înainte de returul cu Celtic din optimile Ligii Campionilor.

Echipele de start:
Napoli: De Sanctis - Campagnaro, P. Cannavaro, Britos - Maggio, Inler, Behrami, Zuniga - Hamsik - Pandev, Cavani
Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, Peluso - Vucinici - Giovinco