Zlatan face show în Franţa, dar s-a certat din nou cu fanii: "Suporterii să nu uite ce a fost PSG"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 10 March 2013

Viaţa lui Zlatan Ibrahimovici la PSG nu este tocmai roz. Echipa sa a suferit şi aseară, fiind condusă de Nancy la pauză cu 0-1, însă gazdele s-au impus pînă la urmă cu 2-1 graţie unei "duble" a suedezului.

Scorul de la pauză i-a deranjat pe fani, care i-au apostrofat pe jucători, însă Zlatan nu i-a uitat pe aceştia şi a avut o ieşire dură la adresa lor la finalul partidei.

"Suporterii sînt cam pretenţioşi. Mi se pare ciudat, ar trebui să se uite în urmă. Nu aveau nimic. Am experienţa necesară şi ştiu că nu e uşor", a spus Ibrahomovici în Le Parisien.

PSG este lider în Ligue 1 cu 57 de puncte, cu 5 peste Lyon, care are însă un meci în minuts.