Steaua - Chelsea

VIDEO Chiricheş seduce Europa » Gol şi cu Chelsea, scouterii de pe Stamford Bridge au avut ce vedea

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 14 martie 2013

Vlad  Chiricheş e tot mai aproape de un transfer răsunător!

În finalul primei reprize de pe Stamford Bridge, fundaşul Stelei a marcat golul ce a dat speranţe pentru calificarea în sferturi şi a egalat, 1-1. Reuşita s-a petrecut sub ochii mai multor impresari care-l urmăresc pe fundaşul central al naţionalei României. Chelsea a învins pînă la urmă cu 3-1 şi eliminat echipa din Ghencea.

Vezi GOLUL lui Chiricheş

Roberto Mancini, antrenorul celor de la Manchester City, era aşteptat la acest meci să-l urmărească pe "Chiri" pentru un eventual transfer la "cetăţeni". Impresarul Victor Becali a mai vorbit zilele acestea şi de un interes al lui Arsenal.

Pentru Chiricheş a fost al treilea gol din acest sezon european, după cel cu Molde (Vezi VIDEO) şi cel din returul cu Ajax (Vezi VIDEO).