VIDEO Mat în trei minute » Gloria a întors scorul în meciul cu Oţelul şi a bifat prima victorie din acest an, scor 2-1

Grahovac a greşit la ambele goluri ale bistriţenilor.

Articol de Radu Bichiş  —  Monday 30th of November -0001 12:00

După remiza de la Vaslui, Bistriţa a răpus trupa lui Grigoraş cu ajutorul lui Grahovac.

O repriză întreagă, fotbalul a îngheţat la Bistriţa. Gloria a fost extrem de timidă, iar Oţelul, lipsită de aportul cîtorva titulari, incapabilă să producă vreo fază de poartă.

Grigoraş a lăsat amabilităţile după pauză, i-a introdus pe Astafei şi Paraschiv, iar veteranul gălăţenilor a dat lovitura la prima fază de poartă (52). Din acel moment, s-au trezit însă şi gazdele care, cu ajutorul lui Grahovac, au punctat în doar 3 minute prin Radu şi Feher, aducînd a treia victorie din campionat!

La bustul gol pentru Paraschiv
50 de suporteri gălăţeni au însoţit echipa la Bistriţa şi au asigurat fondul sonor al unei partide anoste. Entuziasmaţi de reuşita lui Gabi Paraschiv, fanii s-au dezbrăcat la bustul gol, deşi afară erau -5 grade!