Stranieri

Revenire cu succes » Stancu a marcat al nouălea gol pentru Orduspor în acest sezon

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 17 martie 2013

Bogdan Stancu s-a refăcut după accidentarea suferită la umăr în urmă cu două săptămîni şi a reuşit să marcheze pentru Orduspor împotriva celor de la Gaziantepspor, 2-3.

Convocat de Victor Piţurcă pentru "dubla" cu Ungaria şi Olanda, din cadrul preliminariilor pentru CM 2014, "Motanul" a revenit după două săptămîni de pauză cu un gol în poarta lui Gaziantepspor. Acesta suferise o mică ruptură la umăr la meciul cu Karabukspor.

Vîrful a transformat un penalty în minutul 28 al partidei, reuşind să egaleze, după ce Mendujanin deschisese scorul cu 14 minute mai devreme. Orduspor avea să piardă însă meciul, Sernas reuşind o "dublă" pentru oaspeţi în minutele 71 şi 75, în timp ce pentru echipa românului a mai punctat Turan în minutul 73.

Stancu se află la cel de-al nouălea gol pentru Orduspor în acest sezon al campionatului Turciei.