CM 2014

OFICIAL! Am scăpat de Sneijder: "Nu pot juca împotriva României" Van Gaal a adus una dintre speranţele olandezilor în locul lui Wesley

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 24 martie 2013

Selecţionerul Olandei, Louis van Gaal, l-a chemat la lot pentru meciul cu România pe mijlocaşul lui AZ Alkmaar, Adam Maher, acesta înlocuindu-l pe Wesley Sneijder, accidentat în partida cu Estonia.

Maher, în vîrstă de 19 ani, a fost adus de la formaţia de tineret a Olandei, alături de care a cîştigat, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1, meciul amical cu Israelul.

Wesley Sneijder s-a accidentat, vineri, în prima repriză a meciului cu Estonia, scor 3-0, el fiind înlocuit în minutul 36 cu Rafael van der Vaart şi a părăsit lotul Olandei: "Nu pot juca împotriva României", a anunţat mijlocaşul Galatei, care va fi apt însă pentru duelul echipei sale de club cu Real Madrid, de pe 3 aprilie, din sferturile Ligii Campionilor.