Sporturi   •   Gimnastica   •   concurs

5 sportivi români, în finalele pe aparate la Cupa Mondială de gimnastică de la Doha

Articol de Gazeta Sporturilor   —  joi, 28 martie 2013

Sportivii Larisa Iordache, Diana Bulimar, Marius Berbecar, Andrei Muntean şi Flavius Koczi s-au calificat în finale pe aparate la Cupa Mondială de gimnastică de la Doha (Qatar).



Larisa Iordache a terminat pe primul loc calificările la sol şi a fost a doua la bîrnă, în timp ce Diana Bulimar s-a calificat cu a doua performanţă în finala de la sol şi cu a opta în cea de la bîrnă.

Marius Daniel Berbecar a fost primul în calificări la paralele, în timp ce Andrei Vasile Muntean s-a calificat şi el în finală la paralele cu a şaptea performanţă. Flavius Koczi a prins finala la sărituri cu a cincea performanţă, în timp ce Muntean a încheiat pe locul 10 calificările acestei probe şi va fi rezervă.

Larisa Iordache se mai află în finală la sărituri şi paralele, în timp ce Diana Bulimar este şi ea în finala de la paralele.

Sportivul Andrei Vasile Muntean s-a calificat şi în finală la inele, iar Flavius Koczi va concura în finală la sol şi cal cu mînere.


sursa: Mediafax

 

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.