Stranieri

VIDEO Ajaccio - Toulouse 2-3 Mutu îi răspunde lui Piţurcă printr-un gol!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 30 martie 2013

Adrian Mutu se luptă pentru evitarea retrogradării cu Ajaccio! Corsicanii au jucat împotriva lui Toulouse şi "Briliantul" a egalat pentru 2-2 cu un şut din 5 metri. Din nefericire pentru formaţia lui Mutu, Toulouse a marcat golul victoriei cu 10 minute înainte de final.

VIDEO cu golul lui Mutu

Mutu a început ca titular pentru Ajaccio după ce a fost lăsat pe bancă la meciul echipei naţionale cu Olanda şi i-a răspuns lui Piţurcă printr-o nouă reuşită!

Atacantul român a egalat pentru 2-2 la o fază fixă! Mutu a şutat din 5 metri, fără speranţe pentru portarul oaspeţilor. Iniţial, Ajaccio a deschis scorul prin autogolul lui Zebina, dar Toulouse a revenit după golurile lui Capoue şi Tabanou. Capoue a închis tabela în minutul 80.

Ajaccio are 33 de puncte în acest moment, 5 peste primul loc retrogradabil.

Citeşte şi: Mutu explică în premieră diferendul cu Piţurcă