Jucătorul dorit de Gigi Becali la Steaua nu e pe placul lui Mulţescu: "Talent extraordinar, atitudine neserioasă"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 08 aprilie 2013

Gigi Becali are mai mulţi jucători favoriţi în Liga 1,  printre care şi Bawab, dar Mulţescu îl critică dur pe fotbalistul său de la Gaz Metan.

Trupa lui Mulţescu a cîştigat partida din deplasare cu Chiajna, însă tehnicianul a fost nemulţumit de evoluţia lui Bawab, care a ratat un penalty: "Acum sînt uşurat, dar la pauză eram cu pulsul la maxim. În loc să închidem meciul la 2-0, am suferit toată repriza a doua. Bawab e un talent extraordinar, dar are o atitudine neserioasă, de asta l-am şi schimbat la pauză.

Sînt trei puncte mari, am jucat la rezultat, am lăsat spectacolul pe planul doi de data asta. Ratările continuă să ne facă probleme. E mincinoasă situaţia celor de la Chiajna, Concordia e o echipă foarte puternică, a arătat-o mai ales în tur", a explicat Mulţescu la Dolcesport.

Gigi Becali a declarat în mai multe rînduri că l-ar dori la Steaua pe fotbalistul ofensiv al medieşenilor.

Gaz Metan a urcat pe locul 10 în clasament după victoria cu ilfovenii.