Echipa lui Dan Petrescu a ratat calificarea în semifinalele Cupei Rusiei » Eto'o a fost decisiv la Anji

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 17 April 2013

Echipa antrenată de Dan Petrescu, Dinamo Moscova, a fost eliminată din sferturile de finală ale Cupei Rusiei de miliardarii de la Anji Mahacikala.

La capătul celor 90 de minute scorul a fost la egalitate, 0-0, însă Anji a reuşit să înscrie golul decisiv în prima repriză a prelungilor, graţie unui penalty executat perfect în minutul 99 de Samuel Eto'o.

Camerunezul a fost introdus pe teren în minutul 66 în locul lui Carcela Gonzalez.  În semifinalele competiţiei, Anji va întîlni cîştigătoarea dintre Zenit Sankt Petersburg şi Kuban Krasnodar.

Echipele de start:

Anji: Gabulov - Gadzhibekov, Spahici, Joao Carlos, Logashov - Jucilei, Diarra - Carcela Gonzalez, Boussoufa, Zhirkov - Willian

Dinamo Moscova: Shunin - Wilkshire, Fernandez, Granat, Lomici - Yusupov, Noboa - Jantscher, Kuranyi, Dzsudzsak - Kokorin