Liga 2

FOTO Caz incredibil în fotbalul mic » Un arbitru a fost ameninţat cu un foarfece pe teren

+2 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 19 aprilie 2013

O partidă disputată în Liga a IV-a Botoşani putea să aibă un deznodămînt tragic. Pentru că prelungise prea mult meciul, un arbitru a fost ameninţat cu un foarfece de tăiat viţa de vie de un suporter, informează gazetabt.ro.

Microbistul, aflat în stare de ebrietate, intrase pe teren supărat pe faptul că arbitrul nu mai fluieră finalul partidei. Scorul era 1-0 pentru echipa gazdă, CS Mihălăşeni, care juca împotriva grupării AS Roma. Iniţial, centralul dictase patru minute de prelungiri, însă, deoarece gazdele trăgeau de timp, a decis să prelungească meciul cu încă patru minute.

Suporterul recalcitrant a fost scos în cele din urmă de pe teren chiar de fotbaliştii de la CS Mihălăşeni, iar partida s-a încheiat cu acelaşi scor, fără alte incidente.