Fotbal   •   Liga 1   •   PANDURII - DINAMO, AZI, ORA 21:30, ÎN DIRECT PE DIGI1, LIVETEXT PE GSP.RO

Axente crede că partida cu Pandurii e decisivă: ”E meciul primăverii”

+1 Foto
Cele două formații se luptă prin orice mijloace pentru un loc în Europa

Articol de Eduard Apostol   —  duminică, 21 aprilie 2013

Dinamoviştii spun că la Tîrgu Jiu evoluează în cea mai importantă partidă a sezonului.

Ce spun actorii meciului de diseară? "E cea mai importantă partidă pentru noi din această primăvară, o luptă directă pentru locul doi. Pandurii joacă frumos. O eventuală înfrîngere ne-ar trage în jos, nu concepem aşa ceva", a spus Axente.

"Nu există favorite în cursa pentru Europa, noi sperăm să adunăm multe puncte ca să fim acolo. E visul nostru, o mare realizare. Cine va cîştiga cu echipele mici şi cele de la jumătatea clasamentului va lua locurile 2 şi 3", a comentat Rus. "Nu ne gîndim decît la victorie, deşi va fi un meci extrem de greu", a subliniat şi Alexe.

Pandurii au un moral beton. "Avem două meciuri acasă, cu Dinamo şi cu Bistriţa, dacă facem 6 puncte, ne consolidăm o poziţie de Europa", a spus Cristi Pustai la Digi. Chiar dacă nu i-au învins pe "cîini" la Tîrgu Jiu, gorjenii ameninţă. "Dinamo e puternică deşi are multe absenţe. Ne-au eliminat din Cupă, în toamnă, acum vrem să ne revanşăm", a zis Pleaşcă.


"Pufi" e fan MM

Invitat la DolceSport, Bălgrădean a declarat: "După fiecare meci, dacă e vreo fază controversată, Mihai Stoica vine la televizor şi vorbeşte, ia apărarea jucătorilor. Din păcate, Dinamo nu are un astfel de om. Ţălnar e un tată mai mare pentru noi, îl susţinem".

Duelul antrenorilor

Cornel Ţălnar

- o victorie împotriva lui Pustai, Dinamo - Pandurii 1-0

- o remiză şi o înfrîngere împotriva Pandurilor

Cristian Pustai

- două victorii, două egaluri şi 5 eşecuri cu Dinamo, în campionat

- o victorie şi o înfrîngere în Cupă


Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.